Naujienos

Šiuolaikinio meno gūsis Klaipėdoje

Antradienis 11 liepos 2017 16:50
Heinerio Goebbelso instaliacija- spektaklis “Stifters Dinge” – tai kompozicija penkiems fortepijonams be pianistų, pjesė be aktorių, performansas be atlikėjų, kitaip tariant, tai projektas be dalyvių. Tai publikos kvietimas įžengti į kvapą gniaužiančią erdvę, kupiną garsų ir vaizdų, kvietimas regėti ir klausytis. Projekto sumanymas sukasi aplink daiktų suvokimą, daiktų, kurie teatre dažnai yra tik vaidinimo dalis ar dekoracija ir atlieka tik vaizdavimo rolę. Čia visa tai – šviesa, vaizdai, ūžesiai, garsai, balsai, vėjas ir dulksna, vanduo ir ledas – tampa pagrindiniais veikėjais.
H. Goebbelsas apibūdina savo kūrinį, įkvėptą XIX a. austrų romantizmo novelisto Adalberto Stifterio, kaip „susidūrimą su kitoniškumu, su laiko pojūčiu, kuris neatspindi mūsų pačių ritmų... nežinomu balsu, kuris jums kalba kažką, ko nesuprantate“.
“Stifters Dinge“ buvo atliktas daugiau nei 300 kartų keturiuose žemynuose, pelnęs daugybę apdovanojimų ir sulaukęs ypatingos tiek teatro ir muzikos kritikų, tiek ir publikos reakcijos. Tai vienas dažniausiai pasaulyje pristatomų šio kompozitoriaus darbų, išsiskiriantis unikalia koncepcija, kuri labai stipriai veikia klausytojų pojūčius. Teatro legenda  vadinamo H. Goebbelso kūrinių įspūdžiai ir meniniai patyrimai yra tokie stiprūs, jog išlieka visam gyvenimui.
Pasaulinio pripažinimo sulaukęs kūrinys bus rodomas pirmąkart ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Daugiau informacijos apie kitus festivalio „Permainų muzika“ projektus »