Aprašymas

Varpų bokštas

Klaipėdos karilionas – tai galingas miesto balsas, kiekvieną savaitgalį ir šventinėmis dienomis priverčiantis klaipėdiečius suklusti ir pasinerti į varpų skambesį.

Klaipėdos miesto garsinis peizažas šiandien neįsivaizduojamas be kariliono, ilgainiui tapusio uostamiesčio savitumo simboliu. Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis pirmąkart buvo sumontuotas 1987 m., o 2006 m. pakeistas nauju instrumentu. Karilioną sudaro olandų varpų liejykloje „Royal Eijsbauts“ nulietas 48 lygaus profilio varpų komplektas, kurio diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausio ir sunkiausio varpo masė – 900 kilogramų.

Jau daugiau nei trisdešimt metų karilionininkai Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius ištikimai valdo šį galingai skambantį instrumentą.

Kariliono koncertai vyksta prie centrinio Klaipėdos pašto (Liepų g. 16) kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir švenčių dienomis 17:00 valandą.

Atlikėjai

Stanislovas Žilevičius

Klaipėdos karilionu kasmet atlieka apie 60 koncertų. Jis dalyvauja kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje, koncertavo Europoje ir JAV. 2001 m. S. Žilevičius tapo tarptautinio karilionininkų konkurso Hamburge (Vokietija) laureatu. Savo programose atlikėjas dažnai jungia karilioną su kitais instrumentais, yra grojęs su orkestrais, chorais ir elektronika. Karilionininko repertuarą sudaro muzika nuo baroko iki šių dienų. Jis taip pat yra skambinimo karilionu metodinių leidinių, originalių kūrinių karilionui ir aranžuočių autorius. S. Žilevičius dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.

„Karilionas – erdvės karalius, kurio muzika gydo ir kūną, ir sielą.”
Kęstutis Kačinskas, karilionininkas

Kęstutis Kačinskas baigė chorinio dirigavimo specialybę Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) bei asistentūrą Sankt Peterburgo valstybinėje N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje. 2001 m. jis eksternu baigė kariliono specialybę Løgumkloster bažnytinės muzikos mokykloje Danijoje, vėliau kėlė kvalifikaciją Rusijoje, Danijoje ir Olandijoje.

K. Kačinskas Klaipėdos karilionu atliko daugiau kaip 1500 koncertų, taip pat surengė per 60 kariliono koncertų Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, JAV. Karilionininkas aranžuoja kitų kompozitorių kūrinius ir rašo savo muziką karilionui.

Daug metų K. Kačinskas dirbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete. Nuo 2018 m. rudens jis taip pat yra Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteris.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata