Audronė Bumbulienė

Meno kolektyvų vadybininkė

+370 674 89 129

e.paštas

Aprašymas

Tobula garsų harmonija

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas dinamiškiausių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kruopščiai formuojamomis programomis ir uždegančiomis interpretacijomis KKO aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę, uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas.

Profesinis kolektyvo augimas ir skambesio kokybė nuo pat pradžių buvo gabių stygininkų rankose. Orkestro įkūrimą 1992 m. inicijavo altininkė Liuda Kuraitienė. Dar didesnį postūmį profesionalumo link kolektyvui suteikė 2009 m. jo meno vadovu tapęs violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Vienas ryškiausių ir įvairiapusiškiausių savo kartos muzikų į darbą su orkestru žvelgia kaip į „gyvenimo būdą, santykio su muzika filosofiją, kūrybinę bendrystę“. Jo toliaregiškos idėjos įkvėpė kolektyvą pastebimiems pokyčiams.

Orkestras ypač didelį dėmesį skiria edukacinėms programoms, nes tai – dar vienas būdas skleisti meilę klasikinei muzikai, uždegti ja jaunąją muzikų ir klausytojų kartą. Su repertuaru plečiasi ir orkestro gastrolių geografija: ne sykį aplankyti daugelis Lietuvos festivalių, Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija, Rusija ir kitos užsienio šalys. Pasirodyta festivaliuose „Gaida“ Lietuvoje, „Murten Classics“, „Montreux“, „Klangantrisch“.

Meno vadovas
Atlikėjai
Gastrolės

„Orkestras yra organizmas, kurio pagrindinė misija – skelbti grožio ir prasmės ideologiją per muziką.“ – Mindaugas Bačkus, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas

Mindaugas Bačkus – violončelininkas, koncertuojantis kaip solistas, ansamblių ir orkestrų narys. Jo muzikinių interesų hori- zontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violonče- lės skambesio iki elektroakustinių eksperi- mentų ir dalyvavimo teatro projektuose.

M. Bačkus baigė nacionalinę M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, vėliau – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur jis įgijo meno licenciato laipsnį. Jis taip pat studijavo Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje (Didžioji Britanija), tobulinosi meistriškumo kursuose Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Violončelininkas griežė kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, Lietuvos ir Vilniaus kameriniuose orkestruose, Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, styginių kvartete „Chordos“, o nuo 2006-ųjų yra „Nepaklusniųjų ansamblio“ narys. Su šiais kolektyvais jis dalyvavo festivaliuose Lietu-voje, JAV, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje ir Norvegijoje.

M. Bačkui tapus Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu, buvo parengta virš 500 koncertinių programų su pasaulyje pripažintais atlikėjais tiek Klaipėdos koncertų salėje, tiek kitose šalies ir užsienio salėse. Jo iniciatyva 2017 ir 2019 metais buvo surengtas Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas, o 2018 m. – Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija. 2019 m. M. Bačkui suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

image 176

I smuikai:

II smuikai:

Altai:

Violončelės:

Kontrabosas:

Koncertmeisteris
Konrad Levicki

Koncertmeisterė
Rimantė Agintaitė

Koncertmeisteris
Edvinas Kaziukaitis

Koncertmeisterė
Kornelija Kupšytė

Koncertmeisteris
Romas Grigaitis

Teodora Morta Staigė

Kristina Kupšienė

Auksė Kaziukaitienė

Jurgis Karbauskas

Jūratė Gaižutytė

Jurgita Bačkuvienė

Ivan Bertash Stanislav Petchenko

Angelė Miečiūtė

Tomas Cinelis

Ieva Ščerbiakaitė

Juozas Staniulis

Airida Žilinskienė

Sandra Mamina Renata Olcvikaitė

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia tarptautinį bendradarbiavimą: išvyksta į gastroles Ispanijoje.

KKO pelnytai vadinamas vienu svarbiausiu Lietuvos kolektyvu. Unikaliais profesionaliais meniniais projektais kolektyvas formuoja originalias orkestrinės muzikos tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. 2023 m. Klaipėdos miesto orkestras tapo festivalio „Alborada Clásica“ (Salobreña, Ispanija) reziduojančiu orkestru.
Vasario 6-11 dienomis Klaipėdos kamerinis orkestras išvyksta į gastroles Ispanijoje, kur festivalyje „Alborada Clásica“ surengs tris koncertus bei pristatys ambicingą programą.

Gastrolių turo koncertai numatyti:
Teatro Calderón de Motril (Motrilyje) – vasario 7 d.;
Teatro Cajasol – Sala Chicarreros (Sevilijoje / koncerto užsakovas – Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje) – vasario 8 d.;
Auditorio de Salobreña (Salobrenoje) – vasario 9 d.
Solistai: Josu de Solaun (fortepijonas, Ispanija, JAV), Andrey Yaroshinsky (fortepijonas, Ukraina), dirigentas Alexis Soriano (Ispanija).
Programa: šalia užsienio kompozitorių Liudviko van Bethoveno (Koncertai fortepijonui ir orkestrui Nr. 5 Es-dur op. 73 „Emperor“ ir Koncerto Nr. 3 c-moll op. 37), Antonino Dvoržako („Serenada“ Nr. 1), Joaquín Turina („La oración del torero“ op. 34), Igorio Stravinskio (baletas „Apollon Musagètte“), Makso Richterio („On the nature of daylight“), skambės ir dviejų lietuvių autorių kompozicijos: Juozo Naujalio „Svajonė“ ir Nijolės Sinkevičiūtės „Kryžkelės apeigos“.

Grįžti atgal
Naujienlaiškio prenumerata