Vasaros koncertų ciklas 2017

Vasaros koncertų ciklas KKS parko estradoje
 
2017 m. birželio 28–liepos 26 d.

Viliojantys vasariškos muzikos vakarai Koncertų salės parke

Viliojantys vasariškos muzikos vakaraibirželio 28-ąją–liepos 26-ąją kvies apsilankyti Klaipėdos koncertų salės parko estradoje. Čia vyks gaivūs kaip pajūrio vėjo gūsis ir lengvi kaip smilgos prisilietimas Vasaros koncertų ciklo renginiai. Juose skambės vasariška muzika – ypatingo skonio desertas iš klasikinės, pasaulio ir džiazo muzikos kūrinių, kurį pateiks ryškiausi mūsų šalies ir užsienio meno meistrai.

Mieli klaipėdiečiai ir miesto svečiai! Jūs patirsite tikrą muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildys natūralios aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, vasaros vakarų gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių.

Vasariška muzika! Tai išties skamba viliojamai ir gundo paklausyti! 

Birželio 28 d., trečiadienis, 20 val.
„Įsimylėjęs klarnetas“

„Įsimylėjęs klarnetas“ – taip patys atlikėjai įvardija savo programą, kurioje instrumentų dialogas nepaliaujamai alsuoja ne tik įelektrintomis klarneto išpažintimis ir švelniais jo klausimais, bet ir aistringais fortepijono atsakymais.

Macdara Ó Seireadáin 2010 m. laimėjo Airijos masonų jaunojo metų muziko konkursą  Jis yra didelis  kamerinės muzikos entuziastas. Atlikėjo solo girdime pianisto Barry Douglaso, kompozitorių Dario Marianelli, Michelio Legrando įrašuose. Klarnetininkas nuolat groja tarptautiniuose Europos orkestruose, 2013–2015 m. jis buvo Austrijos Erlo festivalio orkestro Tirolyje solo klarnetininkas. 

Gintaras Januševičiusišgarsėjo 2004 m., tapęs jauniausiu Monrealio tarptautinio konkurso finalininku. Jis debiutavo su orkestru būdamas 15 metų amžiaus. Atlikėjas grojo su daugiau nei 30 orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė Lietuvos ir Vokietijos miestuose, taip pat Niujorke, Vašingtone, Hamamacu, Rio de Žaneire, Berlyne, Prahoje, Šendžene, Londone, Paryžiuje, Madride, Romoje, Vienoje, Barselonoje, Stokholme, Tel Avive, Varšuvoje, Budapešte, Dubline, Ciuriche, Kišiniove. 2017 m. liepą Klaipėdoje vyks jo įkurta vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“.

Koncerto programoje vyraus amžinoji meilės tema. Nuostabūs klarneto ir fortepijono duetai – tai aistrų bei tragiškų konfliktų kupini opusai, kuriuos atlikėjai pripildys subtilių žmogiškų jausmų tonų.

Birželio 30 d., penktadienis, 20 val.
„Akordeono pasažai“

Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro koncerte „Akordeono pasažai“ solo partiją grosLaimonas Salijus – vienas ryškiausių akordeonistų Lietuvoje. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Laimonas yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas. 2015 m. pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio taurė” ir „Pasaulio trofėjus” jis gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjo repertuare skamba įvairių stilių ir epochų muzika – nuo baroko epochos transkripcijų iki šiuolaikinės muzikos opusų.

Programai diriguos KKO kolektyvą puikiai pažįstantis dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Robertas Šervenikas, su kuriuo klaipėdiečiams teko daug bendradarbiauti. Tarp aktyvios ir atsakingos jo kūrybinės veiklos sričių yra dirigavimas operų ir baletų spektakliams, simfoninių ir kamerinių orkestrų koncertams tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Liepos 5 d., trečiadienis, 20 val.
„Vasaros naktys“

Koncerte klausysimės išskirtinio vokalo bei vaizduotės mecosoprano iš Kroatijos Dubravkos Šeparović-Mušović. Baigusi architektūrą Zagrebo universitete, ji pasirinko vokalo studijas Zagrebo muzikos akademijoje, kurioje vėliau sėkmingai baigė ir operos bei oratorijos magistro programą. Solistė yra pelniusi daugybę apdovanojimų už vaidmenis Zagrebo nacionaliniame teatre, Saarbrückeno valstybiniame teatre (Vokietija) ir kt. Po pirmojo operos debiuto Prahos nacionaliniame teatre ji užsitikrino ryškiausius vaidmenis Zagrebo nacionaliniame teatre. D. Šeparović-Mušović taip pat dalyvauja atliekant stambios formos kūrinius.

Solistei akompanuos Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, daug dėmesio skirianti vokalinei kamerinei muzikai propaguoti, šiuolaikinei kūrybai. Jos koncertų maršrutai driekiasi nuo Irkutsko per Maskvą, Kaliningradą, Rygą, Taliną, Oslą, Londoną, Kopenhagą iki garsiųjų Berlyno, Miuncheno, Bonos ir Vienos koncertų salių. Pianistė dukart gastroliavo JAV.

Liepos 12 d., trečiadienis, 20 val.
„Džiazas po liepomis II“

Vasarą Klaipėdoje skamba daug džiazo muzikos. Koncertų salės parko estrada taip pat yra ta vieta, kuri vakarais alsuoja liberaliu džiazo ritmu. Jau tapo įprasta vasaros viduryje čia klausytis „Džiazo po liepomis.“ Šiemet vasaros koncertų ciklas taip pat pamalonins klaipėdiečius ir svečius net keliomis šio stiliaus muzikos programomis. Vieną iš jų atliks Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno, bei puikiai visiems pažįstami klaipėdiečiai džiazo meistrai. Tai – Saulius  Šiaučiulis (klavišiniai), Laimonas Urbikas (saksofonas), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Edmundas Federavičius (mušamieji). Jų meistriškos improvizacijos pritars choro dainuojamiems kūriniams ir užlies kiemelio erdvę svaigiais skambesiais.

Liepos 14 d., penktadienis, 20 val.
„Dangus tau dovanojo aukštį“

Melodinga, graži ir emocinga tokia žada būti naujaKlaipėdos brass kvinteto programa „Dangus tau dovanojo aukštį“. Pavadinimą jai davė jausminga Kipro Mašanausko daina iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“, skambėsianti šioje kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio inicijuotoje programoje. Ją bei kitus kūrinius jautriai dainuos klaipėdietė solistė Beata Ignatavičiūtė. Jos nuomone, „kuo dainininkas įvairiapusiškesnis, tuo jis yra spalvingesnis. Mano dainuojami kūriniai yra labai skirtingi tiek žanrų, tiek atlikimo prasme“.

Kitas programos solistas – senokai Klaipėdoje girdėtas Danielius Praspaliauskis. Universalus saksofonininkas ir kompozitorius, įvaldęs įvairius stilius – nuo diksilendo iki acid džiazo – taip pat atlieka šiuolaikinę akademinę muziką, lietuvių kompozitorių kūrinius. Minėtiems atlikėjams kompaniją vėl sudarys būgnininkas Edmundas Federavičius bei klavišiniais grosiantis Mindaugas Putna.

Liepos 20 d., ketvirtadienis, 20 val.
„Nepažinta Ispanija“

Ispanija – tai šalis, neįsivaizduojama be flamenko. Tačiau šį kartą senosios muzikos ansamblis „Jacaras“ savo programoje „Nepažinta Ispanija“ atskleis kitokį jos žavesį.

Kūrybinga atlikėjų komanda, suvienijusi penkis Vroclavo (Lenkija) gitaristus ir charizmatiškąją Meksikos dainininkę Julietą Gonzalez de Springer, supažindins su ispaniškojo baroko šokiais. Pasak ansamblio vadovo Piotro Zaleckio, tarantela, fandangas, folija ne tik išliko iki mūsų laikų, bet ir atliko labai svarbų vaidmenį muzikos istorijoje.

Koncerte atlikėjai gros įvairiomis gitaromis, tarp jų bus mūsuose mažiau girdėta timple – tradicinė 5-stygė Kanarų salų gitara.

Beje, jácaras  – tai ispaniškos dainos, kurios buvo atliekamos solisto su instrumentų pritarimu teatro spektaklių pertraukų metu. Išlaikydami Viduržemio jūros regione vyravusią dvasią atlikėjai praėjusių šimtmečių šokius prikels naujam gyvenimui. Kviečiame paklausyti!

Liepos 22 d., šeštadienis, 20 val.
„Mergina i
š Ipanemos“

„Mergina iš Ipanemos“ – tai dar vienas vasariškas liepos vakaras su nuostabiomis džiazo klasikos melodijomis, uždegančiais Lotynų Amerikos ritmais, kuriuos sukūrė žymūs pasaulio kompozitoriai. Šiai programai įgyvendinti į „Minns Jazz Quintet“ susibūrė JAV ir Lietuvos atlikėjai.

Tarp jų yra lietuvaitė Simona Minns, baigusi prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone. Mergina prieš porą metų gavo šiuolaikinės kompozicijos ir prodiusavimo studijų diplomą. Prieš išvykdama į JAV Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji studijavo džiazo vokalą. Studijas minėtame koledže ji pasirinko „dėl galimybės patirti džiazo kultūrą ten, kur ji gimė“.

Šiuo metu Simona aktyviai koncertuoja, aranžuoja šiuolaikinę muziką, rašo kūrinius orkestrams ir ansambliams, atlieka šiuolaikines operas, performansus, prodiusuoja popdainininkų albumus. Pernai ji atidarė savo interdisciplininių menų produkcijos kompaniją.

Kvintete trombonu gros ir jos vyras amerikietis Dorsey Minns. Jis taip pat studijuoja Berklio koledže dvi – trombono ir kompozicijos filmams – specialybes. Anksčiau jis mokėsi Džuliardo muzikos mokykloje Niujorke. Simona ir Dorsey Minns jau keletą kartų buvo atvykę koncertuoti į Lietuvą. Prieš metus Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje jie vedė džiazo seminarą.

Liepos 26 d., trečiadienis, 20 val.
Kino muzikos naktis“ 

Baigiamojo koncerto metu KKS parko erdvė aidės nuo dainų ir pučiamųjų muzikos garsų. Gerą nuotaiką vasarojančiai publikai skleis „Palangos orkestro“programa „Kino muzikos naktis“. Ją sudarė ir diriguos orkestro meno vadovasVygantas Rekašius. Savo balsų skambesiu žavės solistai – klaipėdietė, vokalinės grupės „Cappella‘A“ narė, džiazo studijos „Junior City Jazz" vadovė Kristina Jatautaitė ir jaunosios kartos operos solistas Andrius Bartkus, dainuojantis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose. Skambės žinomų kino filmų garso takeliai. Populiarias jų melodijas galės niūniuoti kiekvienas.

Kviečiame kartu patirti užburiančius „Kino muzikos nakties“įspūdžius!

 

*Esant lietingam orui renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje.

Birželio 28 d. „Įsimylėjęs klarnetas“


Birželio 30 d. „Akordeono pasažai“


Liepos 5 d. „Vasaros naktys“


Liepos 12 d. „Džiazas po liepomis“


Liepos 14 d. „Dangus tau dovanojo aukštį“


Liepos 20 d. „Nepažinta Ispanija“


Liepos 22 „Mergina iš Ipanemos“


Liepos 26 „Kino muzikos naktis“