Klaipėdos violončelės festivalis 2017

Festivalio programa

10.00–13.00 val. ir 14.00–16.00 val., KU Menų akademija
Bruno Cocset (Prancūzija) meistriškumo kursai
Klausytojams nemokamai

12.00 ir 14.00 val., Klaipėdos lėlių teatras
„Tėtis ir jūra“
Spektaklis lėlėms ir violončelei
Kūrybinė komanda: Gintarė Radvilavičiūtė, Renata Kutaitė, Monika Mikalauskaitė, Vytautas
Leistrumas, Tomas Mikalauskas, Karolis Vaičiulis
Bilietai –  5 Eur | Bilietus galima įsigyti Klaipėdos lėlių teatre

17.00 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
„Bachas kitaip“
Ensemble Schönbrunn Amsterdam (Olandija):
Marten Root (fleita), Viola de Hoog (violončelė), Menno van Delft (klavesinas)
Nemokamai

19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Festivalio atidarymo koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Giovanni Sollima (violončelė, Italija), Monika Leskovar (violončelė, Kroatija)
Bilietai –  10 Eur | Taikomos nuolaidos

21.30 val., Klubas „Raketa
Festivalio atidarymo „Afterparty“
„Gintarinis kvartetas“: Vytautas Mikeliūnas (I smuikas), Tadas Dešukas (II smuikas), Tomas Petrikis (altas), Ona Švabauskaitė (violončelė)
Bilietai –  6 Eur | Taikomos nuolaidos 

8.00 val., kavinė „Kavos architektai“ ir viešbutis „Amberton Klaipėda“
8.30 val., viešbutis „Navalis“
9.00 val.,
viešbutis „Radisson Blu“
„Keliaujančios violončelės“
Nemokamai

10.00 val., Klaipėdos darželis-mokykla „Vaikystės sodas“
„Keliaujančios violončelės“
Kotryna Šiugždinytė, Kornelija Kupšytė
(violončelės)
Įstaigos auklėtiniams ir mokytojams

10.00–13.00 val. ir 14.00–16.00 val., KU Menų akademija
Giovanni Sollima
(Italija) meistriškumo kursai
Klausytojams nemokamai

14.00 val., KU Menų akademija
„Garso judesys“
Muzikos dirbtuvės
Anton Lukoszeviece (violončelė, Jungtinė karalystė)
Šokio teatras „Padi Dapi Fish“
Choreografė Agnija Šeiko
Klausytojams nemokamai

14.00 val., Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salė
„Violončelės mokymo metodikos klaidų apžvalga ir aptarimas“
Silvijos Sondeckienės
seminaras
Nemokamai

16.00 val., Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salė
„Violončelės mokyklos Lietuvoje paieškos (XVI
XX a.)“
Danutės Petrauskaitės
pranešimas
Nemokamai

17.00 val., Prano Domšaičio galerija
„Šokiai violončelei“
Ramutė Kalnėnaitė
(violončelė)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)
Nemokamai

19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
„B
arokinė violončelė
Klaipėdos kamerinis orkestras Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Bruno Cocset (barokinė violončelė, Prancūzija), Viola de Hoog (barokinė violončelė, Olandija), Menno van Delft (klavesinas, Olandija)
Bilietai –  10 Eur | Taikomos nuolaidos

21.30 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
Naktis Bach LT“
David Geringas
(violončelė, LietuvaVokietija), Mindaugas Bačkus (violončelė), Gleb Pyšniak (violončelė), Rimantas Armonas (violončelė), Marius Urba (violončelė, LietuvaVokietija), Vytautas Sondeckis (violončelė, LietuvaVokietija) 
Nemokamai

   

8.00 val., kavinė „Kavos architektai“ ir viešbutis „Amberton Klaipėda“
8.30 val., viešbutis „Navalis“
9.00 val.,
viešbutis „Radisson Blu“
„Keliaujančios violončelės“
Nemokamai

10.00–13.00 val. ir 14.00–16.00 val., KU Menų akademija
Monika Leskovar
(Kroatija) meistriškumo kursai
Klausytojams nemokamai

11.00 val., Klaipėdos Žemynos gimnazija
„Keliaujančios violončelės“
Dmitrij Berezin
(violončelė)
Aleksander Kašpurin (fortepijonas)
Justas Kulikauskas (violončelė, elektronika)
Gimnnazijos mokiniams ir mokytojams

11.30 – 15.30 val., Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija
Ramutės Kalnėnaitės
dirbtuvės
Ramutė Kalnėnaitė (violončelė)
Daiva Stulgytė (fortepijonas)
Nemokamai

 

17.00 val., I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salė
„Violončelės skambesiai“

Muzikos ir vaizdo performansas
Anton Lukoszevieze (violončelė, Jungtinė karalystė)
Nemokamai

 

19.00 val. Klaipėdos dramos teatro didžioji salė
„Smėlio laikrodžiai“

Idėja ir muzika Justė Janulytė
Vaizdo režisierius Luca Scarzella (Italija)
Vaizdo režisieriaus asistentas Michele Innocente (Italija)
Elektronika: Michele Tadini, Antonello Raggi (Italija)
Bilietai –  10 Eur | Taikomos nuolaidos 

19.00 val., Klaipėdos kultūros fabrikas, kino klubas „8 ½“
„Talentas jaučia alkį“

Susitikimas su režisieriumi Joshu Aronsonu (JAV) ir filmo peržiūra
Bilietai – 4 Eur | Klubo nariams 2 Eur

 

21.30 val., Klubas „Raketa
„Violončelės Goblinas sugrįžo

Rushad Eggleston
(violončelė, JAV)
Bilietai –  6 Eur | Taikomos nuolaidos 

 

 

8.00 val., kavinė „Kavos architektai“ ir viešbutis „Amberton Klaipėda“
8.30 val., viešbutis „Navalis“
9.00 val.,
viešbutis „Radisson Blu“ ir Klaipėdos I. Simonaitytės biblioteka
„Keliaujančios violončelės“
Nemokamai

10.00–13.00 val. ir 14.00–16.00 val., KU Menų akademija
Silvijos Sondeckienės
(Lietuva) meistriškumo kursai
Klausytojams nemokamai

14.00 val., Klaipėdos koncertų salė
„Lietuvos violončelių meistrai“
Vyto Gečo, Valdo Stravinsko, Ievos Tranaitės
instrumentų konkursas-prezentacija
Nemokamai

14.30 val., Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos koncertų salė
„Keliaujančios violončelės“
Rushad Eggleston
(violončelė, JAV)
Gimnnazijos mokiniams ir mokytojams

17.00 val., Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
„Lietuviška violončelė“
ARMONAS USS DUO: Rimantas Armonas
(violončelė), Irena Uss (fortepijonas)
Nemokamai

19.00 val., Klaipėdos kultūros fabriko daugiafunkcė salė
„Metų laikai“
Šokio teatras „Padi Dapi Fish“:
Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Marius Pinigis, Beata Molytė (šokis)
Choreografė Agnija Šeiko
Klaipėdos violončelių kvartetas:
Mindaugas Bačkus, Gleb Pyšniak, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis
Bilietai –  10 Eur | Taikomos nuolaidos 

 

21.30 val., Klubas „Raketa
„Ateities violončelė“
Justas Kulikauskas
(violončelė, elektronika)
Bilietai –  6 Eur | Taikomos nuolaidos

8.00 val., viešbutis „Amberton Klaipėda“
8.30 val., viešbutis „Navalis“
9.00 val.,
viešbutis  „Radisson Blu“
„Keliaujančios violončelės“
Nemokamai

10.00–13.00 val. ir 14.00–16.00 val., KU Menų akademija
Karine Georgian
(ArmėnijaDidžioji Britanija) meistriškumo kursai
Klausytojams nemokamai

10.00 val., KU menų akademija
Razvan Suma
(violončelė, Rumunija) dirbtuvės
Nemokamai

10.00 val., Klaipėdos Vydūno gimnazija
„Keliaujančios violončelės“
Rushad Eggleston
(violončelė, JAV)
Gimnazijos mokiniams ir mokytojams

11.00 val., Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokykla
Tatjanos Kuc
seminaras-pamoka
Nemokamai

11.00 val., Klaipėdos lėlių teatras
„Tėtis ir jūra“
Spektaklis lėlėms ir violončelei
Kūrybinė komanda:
Gintarė Radvilavičiūtė, Renata Kutaitė, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Leistrumas, Tomas Mikalauskas, Karolis Vaičiulis
Bilietai –  5 Eur | Bilietus galima įsigyti Klaipėdos lėlių teatre

14.00 val., Klaipėdos koncertų salė
„Pau Casals fondo veikla ir teikiamos galimybės“
Jordi Pardo
pranešimas
Nemokamai

17.00 val., KU Menų akademijos Koncertų salė
„Disputas su violon
čele
Duo Urba: Marius Urba (violončelė, Vokietija), Vita Kan (fortepijonas, Vokietija)
Nemokamai

19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
100 violončelių orkestras
Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatų apdovanojimas ir koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas David Geringas (LietuvaVokietija)
Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos 

21.30 val., Klubas „Raketa
Jazz–Cello–Bass
Lars Danielsson (violončelė, kontrabosas, Švedija)
Guarneri cello duet: Vytautas Sondeckis (violončelė, Lietuva–Vokietija), Sven Forsberg (violončelė, Vokietija)
Bilietai –  6 Eur | Taikomos nuolaidos 

9.00 val. viešbutis „Amberton Klaipėda“
9.30 val., viešbutis „Navalis“
10.00 val.,
viešbutis „Radisson Blu“
„Keliaujančios violončelės“
Nemokamai

10.00–13.00 val. ir 14.00–16.00 val., KU Menų akademija
Eleonora Testelec
(Latvija) meistriškumo kursai
Klausytojams nemokamai

11.00 val., Klaipėdos koncertų salė
„Auginti su meile“
Renginys visai šeimai
„Suzuki violončelių orkestras“

Meno vadovas Valdas Povilaitis
Nemokamai

12.00 val., Klaipėdos koncertų salės parko kiemelis
„Violončelės pleneras“
Renginys visai šeimai 

„Afro būgnų ratas
“, „Geros nuotaikos orkestras
Vadovas Linas Švirinas
Graffiti menininkai
: Edvardas Šeputis, Ignas Jančauskas, Evaldas Rusys
Klaipėdos E. Balsio menu gimnazijos moksleiviai
Edukatorė Vaida Gaudešiūtė, Menotyrininkas Petras Šmitas, Renginio vedėjas Gytis Šimelionis
Nemokamai

15.00 val., Klaipėdos lėlių teatras
„Tėtis ir jūra“

Spektaklis lėlėms ir violončelei
Kūrybinė komanda: Gintarė Radvilavičiūtė, Renata Kutaitė, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Leistrumas,Tomas Mikalauskas, Karolis Vaičiulis
Bilietai –  5 Eur | Bilietus galima įsigyti Klaipėdos lėlių teatre

15.00 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
„Keliaujančios violončelės“
Violončelių okteto koncertas
Nemokamai

17.00 val., Laikrodžių muziejaus ekspozicijų salė
„Antikvarianiai instrumentai – modernus skambesys

Guarneri cello duet: Vytautas Sondeckis
(violončelė, Lietuva–Vokietija), Sven Forsberg (violončelė, Švedija–Vokietija)
Nemokamai

19.00 val., Klaipėdos koncertų salė
Baigiamasis festivalio koncertas
Liepojos simfoninis orkestras
Solistai: David Geringas (LietuvaVokietija), Karine Georgian (ArmėnijaDidžioji Britanija), Boris Andrianov (Rusija)
Dirigentas Modestas Pitrėnas
Bilietai –  10 Eur | Taikomos nuolaidos 

21.30 val., Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
„Black Cello Sabbath“
Melo-M
(Latvija)
C-JAM (Estija)
Bilietai –  6 Eur | Taikomos nuolaidos