Instaliacija – spektaklis „Stifterio daiktai“ / "Stifters Dinge"

Rugsėjo 7
31,80 €
Renginio pradžia: 18.30 val.
Renginio vieta: Klaipėdos „Švyturio Arena“
(Dubysos g. 10, Klaipėda)


Idėjos, muzikos autorius ir režisierius Heiner Goebbels

Scenografas, šviesų ir vaizdo projekcijų dailininkas Klaus Grünberg
Muzikinės dalies bendraautorius ir programuotojas Hubert Machnik
Garso dizaineris Willi Bopp
Pastatyminės dalies bendraautoris Matthias Mohr

Vykdomasis prodiuseris: Théâtre Vidy-Lausanne
Koprodiuseriai: spielzeit’europa, Berliner Festspiele, Grand Théâtre de la Ville de Luxembourg, Schauspielfrankfurt, T & M – Théâtre de Genevilliers / CDN, Pour-cent culturel Migros

Bendraužsakovas: Artangel London

Rėmėjas Pro Helvetia - Swiss Arts Council.
 
 
 

• „Stifterio daiktai" / “Stifters Dinge“ buvo atlikti daugiau nei 300 kartų keturiuose žemynuose.
• Pirmąkart ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
• Vieninteliai pasirodymai tik Klaipėdoje.
• Dėl įgyvendinimo sudėtingumo, dėl techninių instaliacijos parametrų bei tam, jog išgauti idealų kūrinio atlikimą – spektaklį žiūrės ne 5 tūks., bet tik 150 žiūrovų!


Heinerio Goebbelso instaliacija-spektaklis „Stifterio daikatai“ – tai kompozicija penkiems fortepijonams be pianistų, pjesė be aktorių, performansas be atlikėjų, kitaip tariant, tai projektas be dalyvių. Tai publikos kvietimas įžengti į kvapą gniaužiančią erdvę, kupiną garsų ir vaizdų, kvietimas regėti ir klausytis. Projekto sumanymas sukasi aplink daiktų suvokimą, daiktų, kurie teatre dažnai yra tik vaidinimo dalis ar dekoracija ir atlieka tik vaizdavimo rolę. Čia visa tai – šviesa, vaizdai, ūžesiai, garsai, balsai, vėjas ir dulksna, vanduo ir ledas – tampa pagrindiniais veikėjais.

H. Goebbelsas apibūdina savo kūrinį, įkvėptą XIX a. austrų romantizmo novelisto Adalberto Stifterio, kaip „susidūrimą su kitoniškumu, su laiko pojūčiu, kuris neatspindi mūsų pačių ritmų, su nežinomu balsu, kuris jums kalba kažką, ko nesuprantate“.

„Stifterio daikatai“ buvo atlikti daugiau nei 300 kartų keturiuose žemynuose, pelnė daugybę apdovanojimų ir sulaukė ypatingos tiek teatro ir muzikos kritikų, tiek ir publikos reakcijos. Tai vienas dažniausiai pasaulyje pristatomų šio kompozitoriaus darbų, išsiskiriantis unikalia koncepcija, kuri labai stipriai veikia klausytojų pojūčius. Teatro legenda  vadinamo H. Goebbelso kūrinių įspūdžiai ir meniniai patyrimai yra tokie stiprūs, jog išlieka visam gyvenimui.

Pasaulinio pripažinimo sulaukęs kūrinys bus rodomas pirmąkart ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Nepaisant to, kad šis projektas bus pristatomas didžiausioje Klaipėdos „Švyturio arenoje“, pasirodymą galės stebėti vos 150 žiūrovų! Tai unikali dovana klaipėdiečiams ir miesto svečiams, „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė“ metams!