Gitaros fiesta

Vasario 9
1 val. 30 min.
10.00 - 14.00 €

Renginio pradžia: 18.30 val.

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Julius Kurauskas, Eugenijus Jonavičius, Baltijos gitarų kvartetas: Zigmas Čepulėnas, Sergejus Krinicinas, Saulius S. Lipčius, Chris Ruebens ir kt.

Programa: Giovanni Bottesini, Chris Ruebens, Eugenijus Jonavičius ir kt.„Šįkart mes „švęsime“ gitarą“, – teigia Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus, prieš kelerius metus inicijavęs pirmąją programą, nuo kurios prasidėjo atskiriems instrumentams dedikuojamų fiestų ciklas. Dabar atėjo eilė gitarai, vienam seniausių muzikos instrumentų, kurio stygų skambesys jaudina milijonus širdžių visame pasaulyje.

„Gitaros fiestoje“ klausysimės tiek pripažintų šio instrumento meistrų, tarp kurių bus ir Baltijos gitarų kvartetas, tiek kylančių jaunų atlikėjų. Skambės kūriniai įvairių tipų gitaroms – nuo akustinės iki elektrinės, kuriai atstovaus Eugenijus Jonavičius bei Tomas Varnagiris. Tai bus originalios kompozicijos, sukurtos pačių gitaristų, vienas iš jų – Chrisas Ruebensas, bei žinomų autorių kūriniai, aranžuoti gitarai ir kameriniam orkestrui.

Gitara yra vienas populiariausių ir universaliausių instrumentų. Juo išmokti groti paprastas melodijas ar pritarti dainuojant gali beveik kiekvienas, taip atrasdamas save muzikoje. Profesionalių atlikėjų rankose gitara skamba kaip visavertis koncertinis instrumentas. Tai liudys ir koncertas „Gitaros fiesta“, į kurį maloniai kviečiame!